Teď je ten nejlepší čas změnit práci. Nebo ne?

Útočí na nás reklamy pracovních portálů, a vnucují nám, kolik nabídek volných míst zrovna mají. V novinách čteme, že nezaměstnanost v ČR je na historickém minimu. Zdá se, že je opravdu ten nejlepší čas změnit práci. Dejte si ale pozor na to, abyste nezměnili z bláta do louže, nebo rovnou z louže pod okap.

Byla jsem několikrát svědkem toho, že lidé v zaměstnání hodně nahlas reptali, jak je všechno špatně. Pak odešli „za lepším“ a za půl roku nebo za rok skromně přišli, zda by se mohli vrátit, a že ne všechno zlato, co se třpytí. Co byste měli zvážit předtím, než se rozhodnete pro změnu zaměstnání?

Peníze – kolik za práci dostanu – ano, to je velmi silný důvod pro změnu. Spočítejte si ale odměnu se všemi příplatky, bonusy, pohyblivými složkami. Stalo se mi několikrát, že lidé pracovali při počítání odměny pouze se základní mzdou. Zapomněli na bonusy, pohyblivé složky, nadstandardní příplatky atd. A někdy ani několik tisícovek navíc nestojí za to. Co je důležitější, než peníze?

Nadřízený – lidé neopouštějí práci, ale opouštějí své nadřízené. Je váš nadřízený nekompetentní, arogantní, nezajímáte ho, nemá na vás čas, nevede vás a nerozvíjí? Pak máte dvě možnosti – dostat se ve firmě výše okolo něj, anebo odejít. Pokud vás ale šéf považuje za sobě rovného partnera, rozvíjí vás a podporuje, pak je na místě změnu pořádně promyslet. Co když v nové práci narazíte na šéfa, kterého byste raději neměli? Existuje ale způsob, jak špatného šéfa poznat už u pohovoru. Zda mu na lidech záleží, poznáte už i jen z jeho otázek na vás. Tomuto tématu se budu věnovat v dalších článcích a videích.

Žádný prostor pro kariérní růst – chcete změnit práci, protože nemáte kam růst? U pohovorů mi toto lidé velmi často zdůrazňují. Přece jen to zní lépe, než „nesnesu se se šéfem“ nebo „nejsem zrovna schopný, takže mě už 5 let nepovýšili“. Pokud pracujete v malé firmě, kde skutečně není kam, je to jasné. I ve velkých firmách tento případ může nastat, zpravidla, pokud jste na své pozici jediní, nebo jen ve velmi malém týmu (například marketing, finance, HR, nákup apod.). Pokud je růst vaším cílem, vybírejte pečlivě, kam se budete hlásit a pozor, někdy vás práce v malém týmu s velkým odborníkem posune více, než práce ve velkém týmu, kde jste spíše malým kolečkem v mašinerii. Je dobré si tedy předem zjistit, s kým budete pracovat.

Kultura firmy – pro někoho fráze a prázdné klišé, pro někoho naprostá nutnost. Má společnost, ze které utíkáte jasnou vizi a hodnoty, kterými zaměstnanci skutečně žijí nebo přesně naopak – plácá se odnikud nikam a lepí, co se dá? Vede firmu silný leader nebo alibista? Má firma silný produkt, na který můžete být hrdí? Pokud co se kultury týče, jste spokojení, a ke štěstí vám chybí pár tisíc, zkuste si je vyjednat. Než byste odcházeli, raději vysvětlete svou přidanou hodnotu pro firmu a pokud je kultura správná, uspějete. Protože najít firmu se zdravou kulturou je těžší, než najít lépe placenou pozici.

Skutečně se zamyslet nad tím, co je kořenovou příčinou nespokojenosti se současným zaměstnáním je to nejdůležitější pro to, abyste udělali správné rozhodnutí (odejít, nebo neodejít). A pokud už se rozhodnete odejít, taková úvaha vám pomůže k tomu, aby změna byla skutečně k lepšímu.

Sdílejte článek

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.