Práce mě štve, ale změnit se bojím

„Práce mě štve, nebaví, šéf je … . “ „Hm, a chceš teda práci změnit?“ „Asi zatím ne, jinde lepší nebude. A ani by mě nevzali.“ Život je hra. A my máme několik možností. Přijmout pravidla a hrát, odmítnout pravidla a opustit hru, změnit pravidla, nebo trpět. Také zatím trpíte?

Kdo jsou ti, kteří dělají práci, která je nikam neposouvá, díky níž si neplní žádný cíl, natož pak sen. Prostě jen žijí, nebo jak sami říkají – přežívají? Není to určitá skupina lidí. Jsou mezi mladými lidmi po škole, ve věkové skupině 26-35, ženy i muži ve středním věku, specialisté, manažeři. Jsou to lidé z velkých měst, z venkova, lidé pracující ve fabrikách i v korporacích.

Důvody, proč se nepokusit o změnu, jsou nejčastěji:

  • Jinde lépe nebude / Není to tu tak hrozné
  • Jinde bych neměl takový klid / kolektiv/přehled
  • Co by tady beze mně dělali / Zůstávám tu kvůli ostatním
  • Stejně by mně nevzali / Nic zvláštního neumím

Jak si zvýšit sebevědomí?

Zkuste vyrazit na pracovní trh. Zkuste se nezávazně poohlédnout po něčem jiném. Nejprve se ale zamyslete, co by to mělo být a proč. Abyste se nevystavili zklamání. Lidí typu: „Zkusil jsem to, nevyšlo to, nebudu to dál zkoušet, nemá to cenu,“ je hodně.

Buďte jiní! Nejprve vymyslete, jaké jsou konkrétní důvody proč chcete změnit práci (to abyste si uvědomili, že opravdu změnu chcete), a pak vymyslete, co byste chtěli dělat. Není třeba se vázat na to, co jste už dělali. Nebo co jste studovali. Vzpomeňte si na své sny. co jste vždycky chtěli dělat? Není čas si začít své sny plnit?

S tím, co konkrétně je třeba udělat, abyste se na pracovním trhu nespálili, ale aby váš životopis a motivační dopis byl úspěšný, abyste se dostali na pohovor a uspěli ve výběrovém řízení, vám pomůže můj kurz Jak si najít skvělou práci.

Netrapte se už dále v práci, která vám nic nedává!

Sdílejte článek

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.