Kdyby tak někdo řekl: „Jsi dobrej, máš na to, jdi do toho!“

Už jste skoro rozhodnutí. Víte, co chcete udělat. Schází vám ale odvaha a hledáte podporu a povzbuzení zvenku. Znáte ten pocit?

Už mnohokrát se mi stalo, že jsem mluvila s člověkem, který byl téměř rozhodnutý, co chce. Navenek to ale prezentoval jako dilema. „Víš co, nemůžu se rozhodnout“, říká mi. A když pak poslouchám, co říká, slyším: „Chci tohle, ale bojím se, že to nezvládnu“.

A to je velký rozdíl. V takové situaci vám chybí už jen jedno. Podpora a povzbuzení. Ať už se jedná o změnu zaměstnání, nebo o to, zda se pustíte do vlastního podnikání, nebo o to, kam půjdete na školu, nebo o cokoliv jiného.

Kdo vám může pomoci?

Přátelé, rodina, partner. Napadnou vás jako první. Jenže často narazíme na to, že právě tato skupina nejbližších lidí vás odrazuje od toho, abyste udělali významný krok, změnu. Proč? Protože se bojí. Projektují svoje strachy na vás a tyto strachy mohou být racionální, sobecké, může tam figurovat závist, majetnictví apod. Proto je někdy dobré se obrátit na někoho nezávislého.

Známý z jiného oboru

Klidně oslovte člověka, kterého znáte, a který podobný krok v minulosti udělal, aby se podíval na vaši představu a pomohl vám utřídit si pozitiva a negativa.

Business poradce/kariérní poradce

Pokud se obrátíte na odborníka, získáte navíc další benefity. Business konzultant vám může pomoci s rozběhnutím podnikání a dá vám relevantní pohled na situaci na trhu. Kariérní konzultant vám dá cennou zpětnou vazbu na vaši osobnost, povzbudí vás ke změně zaměstnání a pomůže najít to pravé. Pomůže vám také s životopisem a motivačním dopisem, popřípadě i s další přípravou.

Skupiny v oboru – networking

Najděte si oborové skupiny na facebooku, na LinkedInu, kdekoliv na internetu. Jděte na setkání. Internations pořádá různé businessové brainstormingy, kde se můžete setkat s dalšími lidmi, kteří přemýšlí, jako vy.

Ať už se nakonec obrátíte na kohokoliv, cíl je jasný. Nenechat se odradit od svého záměru, od svého snu, od toho, co by vás bavilo a naplňovalo. Zrealizujte svou představu a nenechte ji zapadnout!

 

Sdílejte článek

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.